عدم رشد کسب و کار

۱۴ دلیل که کسب و کار شما رشدی ندارد

۱۴ دلیل که کسب و کار شما رشدی ندارد

 1. شما برنامه تجاری و بازاریابی ندارید.
 2. منظم و سیستماتیک نیستید.
 3. قادر به تحلیل خود و رقبا نیستید.
 4. بودجه کافی برای تبلیغات و بازاریابی ندارید.
 5. به اندازه کافی نیروی انسانی ندارید.
 6. شما تعلل می کنید.
 7. مقاومت در برابر تغییر
 8. از زمان حساب های دریافتنی شما گذشته است.
 9. تفویض اختیار نمی کنید.
 10. به خودتان دروغ می گوییید.
 11. شما رهبری نمی کنید.
 12. فضای امروز بازار را درک نمی کنید.
 13. در کسب و کار خود به اندازه کافی سرمایه گذاری نمی کنید.
 14. تصمیمات خوبی در مورد استخدام نمی گیرید.

چرا تجارت من رشد نمی کند؟

سوال ساده است. پاسخ ، نه چندان زیاد. آنچه در زیر می آید ۱۴ مشکل رایج رشد کسب و کار و چگونگی غلبه بر آنها است.

۱۴ دلیل عدم رشد کسب و کار

برنامه تجاری و بازاریابی ندارید.

عملکرد بدون برنامه مدون نسخه ای برای حفظ وضعیت موجود یا بدتر از آن است. کمبود برنامه ریزی بهترین دوست رقیب شما است – و دلیل اصلی رکود، عدم رشد است. در حالی که رقابت شما در حال طرح ریزی ، تجزیه و تحلیل و آماده سازی است ، شما نگران هستید و سعی می کنید بفهمید چه اشتباهی رخ داده است و چرا.

رشد پایدار ، بودجه بندی ، مهار هزینه ها ، افزایش سودآوری ، نفوذ در بازار و تبلیغات کارآمد و مولد ، همه به برنامه ریزی نیاز دارند.

بدون برنامه ریزی ، پیش بینی آینده کاملاً به شانس واگذار می شود. اداره کسب و کار خود “در پشت صندلی” کارایی ندارد. اگر اینگونه به کار خود ادامه می دهید ، شکایت را متوقف کنید. دست از سرزنش در فضای کسب و کار ، محیط ، رقبا و هر چیز دیگر بخاطر عدم پیشرفت خود بردارید. دلیلش خودِ شما هستید !

شما منظم و سیستماتیک نیستید.
سیستم ها باعث صرفه جویی در وقت می شوند و به شما امکان می دهند جنبه های مختلف تجارت خود را کنترل کنید.

برای تسهیل رشد ، یک تجارت در حال رشد به سیستم هایی نیاز دارد که :

 • بررسی تولید و درآمد هفتگی ، ماهانه و سه ماهه را انجام دهد. (تفکیک شده توسط تکنسین).
 • اهداف تولید ، تولید و فروش و عملکرد را با داده های سالهای گذشته مقایسه کند.
 • بودجه تبلیغات و بازاریابی تهیه و عملکرد آن را پیگیری کند.
 • بازدهی و کارآیی تبلیغات را بررسی کند.
 • نرخ از دست دادن و نگهداری مشتری را تحلیل کند.
 • کارمندان احتمالی را برای کمک به پیش بینی موفقیت آنها مشخص کند.
 • سطح رضایت مشتری را کنترل کند.

قادر به تحلیل خود و رقبا نیستید.
اگر شما یا کارمندانتان نمی توانید به این سوال پاسخ دهید که ، “ما چه تفاوتی با رقبای خود داریم؟” پس شما به تازگی دلیل عمده ای برای رشد نکردن را کشف کرده اید.

وقت بگذارید تا به جواب این سوال برسید و سپس آن را در پرسنل خود جستجو کنید. شما باید شناخت مناسبی از رقبای مستقیم و غیر مستقیم خود داشته باشید.

بودجه کافی برای تبلیغات و بازاریابی ندارید.
درآمد به سرمایه نیاز دارد. با این حال ، بسیاری از شرکت های کوچک تا متوسط در زمینه تبلیغات و بازاریابی هزینه های کمتری دارند. رشد کسب و کار شما به میزان بودجه اختصاصی شما در این زمینه ارتباط مستقیم دارد. هفت تا نه درصد درآمد سالانه پیش بینی شده ، هزینه ای است که شرکتهای با اندازه کوچک تا متوسط باید هزینه کنند.

به اندازه کافی نیروی انسانی ندارید.
شما می گویید ، “من پول کافی برای استخدام نیرو ندارم.” ما می گویم ، “اگر ریسک نکنید و در مورد مسائلی که شما را از رشد شرکت باز می دارد بررسی و اقدام نکنید، هرگز به اندازه کافی پول برای استخدام نیرو نخواهید داشت.” بدون پشتیبانی کافی نیروی انسانی ، رشد تجارت و کسب و کار امکان پذیر نیست.

شما تعلل می کنید.
وقتی اهمال کاری مانع پیشرفت رو به جلو شود ، رسیدن به اهداف شما ممکن است دشوار باشد ، اگر غیرممکن نباشد. غالباً ، به تعویق انداختن اقدام را کمال گرایی تفسیر می کنیم منتظر شدن تا آخرین لحظه ، به کمال طلبان بهانه ای ایده آل می دهد: آنها فقط وقت کافی نداشتند.

می توانید به خود بگویید که کنار گذاشتن یک قدم در یک فرآیند طولانی صرفاً یک انحراف است ، اما این رفتار به جای یک استثنا به قاعده تبدیل می شود و پروژه هرگز به پایان نمی رسد.

 

حتما بخوانید: اشتباهات رایج در تبلیغات: تقلید از دیگران

مقاومت در برابر تغییر
اینرسی (مقاومت در برابر تغییر) می تواند برای یک تجارت کشنده باشد. بگذارید یک مثال بزنیم: یکی از واحدهای شما کارآئی لازم در حوزه خود را ندارد. عدم اقدام در مورد عملکرد این واحد ، پایه و اساس حفظ وضعیت موجود و به عبارتی توقف رشد است. در صورتی که می خواهید شاهد ردش کسب و کار خودتان باشید تغییر را در دستور کار خود قرار دهید.

از زمان حساب های دریافتنی شما گذشته است.
به مدت ۳۰ روز قبل را ، شروع به بررسی وضعیت سررسید حساب های دریافتنی گذشته مشتریان خود کنید. این شامل حسابهای تجاری است. وضعیت بدهی حساب های دریافتنی مشتریان خود را نسبت به زمان مشابه در سال قبل مقایسه کنید. در صورتی که در این وضعیت نرخ رشد مثبت و مناسبی نداشته باشید ، رشد کسب و کار شما با مسئله ای مواجه شده است.

تفویض اختیار نمی کنید.
مدیران تفویض اختیار نمی کنند زیرا این کار به تلاش زیادی نیاز دارد. با این وجود ، با انجام کار خود ، در استفاده بهینه از وقت خود کوتاهی می کنید. مشارکت معنادار افراد دیگر در یک پروژه به شما امکان می دهد مهارت ها و توانایی های کارمندان خود را توسعه دهید. این بدان معناست که دفعه بعد که پروژه مشابهی روی کار آمد ، می توانید با اطمینان بیشتر کار را انجام دهید ، البته با مشارکت کمتر شما.

به خودتان دروغ می گویید.
هنگامی که رشد سازمان ها متوقف می شود ، رهبران شروع به سرزنش و دروغ گفتن به خود می کنند . “ما واقعاً نمی خواهیم بیش از این رشد کنیم!!!” واقعیت این است که شما مشکل هستید. رهبری منشعب معمول است و وقتی این اتفاق می افتد ما باید فقط به آن اعتراف کنیم. دروغ گفتن در مورد اینکه چرا شرکت شما رشد نمی کند را ترک کنید. به آینه نگاه کنید و بگویید ، “این توانایی و رهبری من را پشت سر گذاشته است ، اما من کسی را استخدام می کنم که می تواند به رشد من کمک کند.” ترس از تغییر را کنار بگذارید.

شما رهبری نمی کنید.
رشد و رهبری دست به دست هم می دهند. شرکت هایی که رشد می کنند رهبران قدرتمندی در راس آنها هستند. اگر شرکت خود را با مشت آهنین اداره می کنید ، به احتمال زیاد کارمندان شما کارآمد هستند ، اما لزوماً موثر نیستند. رهبران از کارکنان خود الهام می گیرند. شرکت های دارای رهبری قوی از گردش مالی بالا و مشتریان فراوان برخوردار هستند. در نتیجه ، این عوامل باعث رشد و سودآوری بیشتری خواهند شد.

فضای امروز بازار را درک نمی کنید.
مصرف کنندگان امروزی چند نسلی هستند و به درک عمیقی از عادت های خرید خود نیاز دارند. تکنیک های فروش دیروز که یک بار در سراسر شرکت ها مورد استفاده قرار گرفته اند ، در نسل های جدید بی تأثیر هستند. اگر هنوز از یک روش فروش سنتی استفاده می کنید ، بخش بزرگی از بازار خود را از دست خواهید داد. آیا می دانید کدام مشتری تماس تلفنی را ترجیح می دهد ، کدام یک ایمیل را ترجیح می دهد و کدام یک پیامک را ترجیح می دهد؟

در کسب و کار خود به اندازه کافی سرمایه گذاری نمی کنید.
چه برای موجودی اضافی ، چه برای فناوری جدید ، چه برای کارمندان بیشتر و چه تجهیزات اضافی ، شرکت های در حال رشد نسبت به شرکت های بدون رشد پول بیشتری سرمایه گذاری می کنند. دریافت این سرمایه ممکن است نیاز به وام گرفتن یا استفاده از هرگونه وجوه موجود داشته باشد. برخی از مالکان از خواسته های مالی خسته شده و تصمیم به کاهش سرعت سرمایه گذاری می گیرند – و این سرعت رشد کسب و کار را کند می کند.

تصمیمات خوبی در مورد استخدام نمی گیرید.
بدون افراد مناسب نمی توانید یک شرکت بسازید. برای ایجاد تغییراتی که با رشد شرکت ضروری هستند ، به یک پروتکل استخدام عالی نیاز دارید. گفتن آسان تر از انجام دادن است ، به ویژه هنگامی که معلوم شود افرادی که در ابتدا برای کارهای خود “درست” بودند ، با رشد شرکت دیگر “مناسب” در آن نقش ها نیستند. اگر می خواهید رشد کنید ، هوشمندانه استخدام کنید و کسانی را که باعث توقف رشد شرکت می شوند را رها کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن